Świadectwo/audyt

A A A
fdsafa
Jeśli myślisz o oszczędnościach związanych z ogrzewaniem pozwól specjaliście na przygotowanie fachowej oceny
 

ŚWIADECTWO ENERGETYCZNE
To rozsądny pierwszy krok na drodze do oszczędzania energii i kosztów z tym związanych. Warto poznać wszystkie niedoskonałości powstałe przy planowaniu, budowie czy eksploatacji domu i rozpocząć od wyeliminowania ewentualnych błędów.

Specjalista, przygotowując świadectwo energetyczne budynku, określi także wielkość niezbędnej przy użytkowaniu budynku energii (w kWh/m2/rok) a to pozwoli na zaproponowanie dostosowanej do konkretnych potrzeb pompy ciepła.

 

AUDYT ENERGETYCZNY
Przy dużych obiektach audyt energetyczny to niezbędny dokument, na bazie którego można planować realizację oszczędności.. Taki dokument, stworzony przez fachowca od ciepłownictwa, pozwoli ocenić stan obecny, wskazać istniejące błędy lub usterki a także zaproponować optymalne rozwiązanie.

Co ważne, w dużych obiektach istnieje często możliwość wykorzystania innych, niż typowe, dolnych źródeł (woda ściekowa, ciepło technologiczne itp.) co w wielu wypadkach pozwoli na oszczędności w kosztach inwestycji w pompę ciepła.

 

Interesujące?
Zadzwoń 512 750 991
Lub napisz: biuro@ecofabryka.pl

Znajdziemy optymalne rozwiązanie także dla Ciebie!

ZAPOWIADANE PODWYŻKI CEN GAZU UDERZĄ NAS MOCNO PO KIESZENI!

PGNiG wnioskuje o 20-procentową podwyżkę cen gazu.
więcej »

NIEUSTAJĄCY BOOM W EUROPIE

Od wielu lat pompa ciepła robi furorę w Europie. Dla przykładu w Szwecji już niemal połowa wszystkich domów (około 700.000!) wyposażona jest w to urządzenie grzewcze.
więcej »

ZADBAJ O MIEJSCE W KOLEJCE

Wydaje się, że wreszcie, po latach oczekiwań, ruszy system zachęt finansowych przy instalowaniu pomp ciepła.
więcej »

TANIEJ JUŻ BYŁO

W latach 2000-2010 według danych GUS energia elektryczna drożała średnio o 6% rocznie a gaz ziemny i inne nośniki energii o średnio 9% rocznie.
więcej »

JEDNA POMPA CIEPŁA NA DWA MIASTA

Największa na świecie pompa ciepła funkcjonuje w Sztokholmie.
więcej »

FAKTY I MITY

Wciąż pokutuje opinia, że pompa ciepła nadaje się tylko do nowych obiektów. Natomiast koszty i niedogodności przy remoncie powodują nieopłacalność takiej inwestycji.
więcej »

IKEA INWESTUJE W POMPY CIEPŁA

Pompa ciepła to znakomity sposób na ogrzewanie także dużych obiektów takich jak: bloki mieszkalne, hale przemysłowe, supermarkety czy obiekty sakralne.
więcej »

ROZSĄDNYCH PRZYBYWA!

Według miesięcznika Budujemy Dom już 40% rozpoczynających budowę rozważa zainstalowanie pompy ciepła.
więcej »

studio-project